Piimhappebakterid ja immuunsüsteem

Immuunsüsteemi toimimine
Immuunsüsteemi kohustus on kaitsta meid sissetungijate eest ja tagada õige kaitsemehhanismi läbi immuunsüsteemi, samuti ka füüsiliste, mehaaniliste, keemiliste ja mikrobioloogiliste barjääride, nagu kuseteede, naha ja seedetrakti kaudu.
Soolte mikrofloora mõju immuunsüsteemile
Tänapäeval on teada, et 70-90 protsenti meie immuunrakkudest leidub soolestikus ja et neil on otsustav koostoime keha ühe suurima organiga – meie sooleflooraga.
Soolefloora bakteritüvede rikkalik kooslus on tugev kaitse ja meie tervise põhinõue kogu eluks. Soolefloora mitmekesisus ja koostis kujuneb välja ja areneb meie esimese 1000 elupäeva jooksul ning seda mõjutavad nii elustiil kui ka toitumisharjumused.
Ühekülgne kiudainevaene toitumine, stress ja istuv eluviis kurnavad soolefloora mitmekesisust erinevatest bakteritüvedest ja mõjutavad negatiivselt meie immuunsüsteemi.
Soolefloora aitab meie immuunsüsteemi:
- Immuunsüsteemi funktsiooni ja immuunvastuse reguleerimine.
- Otsene tegevus kahjulike bakterite vastu
- Barjäärifunktsiooni säilitamine
Vähenenud soolefloora liigirikkus võib kahjustada olulist soolebarjääri ja suurendada kahjulike ainete, viiruste ja bakterite sattumist organismi.
Piimhappebakterite roll sooleflooras
Piimhappebakteritel on tuntud ja dokumenteeritud mõju meie immuunsüsteemile läbi mitmete erinevate omaduste:
- Tugevdab ja toetab soolebarjääri funktsiooni ja bakterite mitmekesisust.
- Võistleb kahjulike bakteritega toitumise ja soole limaskestal kinnistumise osas.
- Toodab orgaanilisi happeid ja antimikroobseid aineid, mis loovad ebasoodsa keskkonna kahjulike bakterite kasvuks soolestikus.
- Stimuleerib lima teket, mis raskendab kahjulike bakterite omastamist.
Piimhappebakterite koostoime nii soolefloora kui ka soole immuunrakkudega
- Reguleerib interleukiine – valke, mis reguleerivad immunoloogilisi reaktsioone.
- Vähendab põletikueelseid ja suurendab põletikuvastaseid tsütokiine – aineid, mis edastavad signaale immuunsüsteemi rakkude vahel.
Mitmekesine elustiil annab soolefloorale mitmekesisuse
Tervislik ja mitmekesine toitumine võib soodsalt mõjutada ka soolefloora mitmekesisust. Nii võivad mitme erineva tüvega piimhappebakterid toetada soolestiku mikrofloora liigirikkust ja soolefloora mitmekesisust. Igal bakteritüvel on spetsiifilised omadused ja funktsioonid ning see kinnistub sõltuvalt hapnikusisaldusest ja pH tasemest soolestiku erinevates piirkondades, mis säilitab olulise tasakaalu.

Mis on IBS?
IBS ehk ärritunud soole sündroom, mõjutab ligikaudu 10–20% elanikkonnast ja algab tavaliselt enne 40. eluaastat. Naised on tugevalt üle esindatud, kuid IBS esineb ka meeste seas.

S.Boulardii – probiootiline pärm, mis päästab pühad
Aasta on 1923. Prantsuse mikrobioloog Henri Boulard reisib läbi Kagu-Aasia ja satub keset kooleraepideemiat. Ta avastab, et kohalikud keedavad litši ja mangustanipuu viljade koortest teed, et leevendada koolera põhjustatud ägedat kõhulahtisust, mis muudab ta uudishimulikuks.

Piimhappebakterite tarvitamise tähtsus
Kehv toitumine ja kõrge stressiga elustiil seavad soolte mikrofloora suurte väljakutsete ette. Tänapäeval on teada, et soolefloora liigirikkust ja bakterite hulka mõjutab see, kuidas me elame ja mida sööme. Mida mitmekesisem on soolefloora liigirikkus, seda parem on meil vastupanuvõime haigustele ja mikrofloora tasakaal.

Väikelapse oluline mikrofloora
Soolefloora kujuneb välja ja areneb järk-järgult eri etappides esimese 1000 päeva jooksul. Soolefloora mitmekesisust ja koostist mõjutavad mitmed tegurid.

Mikroorganismid ja piimhappebakterid
Sõna probiootikumid võeti kasutusele juba 1965. aastal, kuid see pärineb algselt kreeka keelest ja tähendab "elu eest". Maailma Terviseorganisatsioon WHO on hiljem määratlenud selle sõna ja selle tähenduse...

Garanteeritud ellujäämine ja patenteeritud kaitsetehnoloogiad
Piimhappebakterite omadused ja aktiivsus sõltuvad nende elujõulisusest peremeesorganismi seedetraktis, kus nad peamiselt tegutsevad.

Reisifirma, kes päästab puhkusereisi.
Reisil olles on alati oht kõhuprobleemide tekkeks ja kehvemal juhul möödub puhkus tualetis. Kuid õigete ettevalmistustega saab riski vähendada või täielikult kõrvaldada

Kõhuhädad
Seedetrakti häired – ehk “rahutu kõht” – on tänapäeval kahjuks laialt levinud probleem.

Soolestikust ja mikrofloorast
Soolestik on piir keha välise ja sisemuse vahel ning ühtlasi ka keha kõige olulisem bakterite kontakt- ja vahetuspiirkond.

Piimhappebakteritest
Mikroorganisme leidub kõikjal maa peal ja nii inimestel kui loomadel. Kõikjal vees, õhus, mida me hingame ja toidus, mida sööme.

Meie tootjad
1934. aastal asutasid mikrobioloog dr José Maria Rosell ja dr Edouard Brochu Roselli Instituudi ning täna on see kvaliteetsete ja hästi uuritud piimhappebakterite arendamise tunnustatud teerajaja maailmas.