Kõhuhädad

Seedetrakti häired – ehk “rahutu kõht” – on tänapäeval kahjuks laialt levinud probleem. Mõnikord puudutab see selliseid haigusi nagu funktsionaalne düspepsia ja IBS, mille all kannatab mingil hetkel 20–30% läänemaailma elanikkonnast. Sümptomiteks võivad olla valu ja ebamugavustunne söömisel, liiga kiire täiskõhutunne, põletustunne maoõõnes, iiveldus, kõrvetised, kõhulahtisus ja/või kõhukinnisus.
Kuid laialdasel osal elanikkonnast on ka igapäevasemaid kõhuprobleeme. Nende hulka kuuluvad punnis kõht, maoärritus, kõhugaasid, korisemine, kõhukrambid või paistetustunne.
See võib olla tingitud seedesüsteemi ebaõigest toimimisest ja soolestiku stimuleerimata jätmisest. LactiPlus on loodud, et aidata seedimist. LactiPlusis on elusatele piimhappebakteritele lisatud kaltsiumi, millel on dokumenteeritud mõju seedeensüümide talitlusele. Ja seedeensüümide oluline töö toimub juba suus, jätkub allapoole makku liikudes soolesüsteemini välja. Kui seedimine töötab, siis on tingimused "äreva kõhupuhituse" vältimiseks oluliselt paremad.

Mis on IBS?
IBS ehk ärritunud soole sündroom, mõjutab ligikaudu 10–20% elanikkonnast ja algab tavaliselt enne 40. eluaastat. Naised on tugevalt üle esindatud, kuid IBS esineb ka meeste seas.

Piimhappebakterid ja immuunsüsteem
Immuunsüsteemi kohustus on kaitsta meid sissetungijate eest ja tagada õige kaitsemehhanism. Immuunsüsteem loob kaitset läbi füüsiliste, mehaaniliste, keemiliste ja mikrobioloogiliste barjääride, nagu kuseteede, naha ja seedetrakti kaudu.

S.Boulardii – probiootiline pärm, mis päästab pühad
Aasta on 1923. Prantsuse mikrobioloog Henri Boulard reisib läbi Kagu-Aasia ja satub keset kooleraepideemiat. Ta avastab, et kohalikud keedavad litši ja mangustanipuu viljade koortest teed, et leevendada koolera põhjustatud ägedat kõhulahtisust, mis muudab ta uudishimulikuks.

Piimhappebakterite tarvitamise tähtsus
Kehv toitumine ja kõrge stressiga elustiil seavad soolte mikrofloora suurte väljakutsete ette. Tänapäeval on teada, et soolefloora liigirikkust ja bakterite hulka mõjutab see, kuidas me elame ja mida sööme. Mida mitmekesisem on soolefloora liigirikkus, seda parem on meil vastupanuvõime haigustele ja mikrofloora tasakaal.

Väikelapse oluline mikrofloora
Soolefloora kujuneb välja ja areneb järk-järgult eri etappides esimese 1000 päeva jooksul. Soolefloora mitmekesisust ja koostist mõjutavad mitmed tegurid.

Mikroorganismid ja piimhappebakterid
Sõna probiootikumid võeti kasutusele juba 1965. aastal, kuid see pärineb algselt kreeka keelest ja tähendab "elu eest". Maailma Terviseorganisatsioon WHO on hiljem määratlenud selle sõna ja selle tähenduse...

Garanteeritud ellujäämine ja patenteeritud kaitsetehnoloogiad
Piimhappebakterite omadused ja aktiivsus sõltuvad nende elujõulisusest peremeesorganismi seedetraktis, kus nad peamiselt tegutsevad.

Reisifirma, kes päästab puhkusereisi.
Reisil olles on alati oht kõhuprobleemide tekkeks ja kehvemal juhul möödub puhkus tualetis. Kuid õigete ettevalmistustega saab riski vähendada või täielikult kõrvaldada

Soolestikust ja mikrofloorast
Soolestik on piir keha välise ja sisemuse vahel ning ühtlasi ka keha kõige olulisem bakterite kontakt- ja vahetuspiirkond.

Piimhappebakteritest
Mikroorganisme leidub kõikjal maa peal ja nii inimestel kui loomadel. Kõikjal vees, õhus, mida me hingame ja toidus, mida sööme.

Meie tootjad
1934. aastal asutasid mikrobioloog dr José Maria Rosell ja dr Edouard Brochu Roselli Instituudi ning täna on see kvaliteetsete ja hästi uuritud piimhappebakterite arendamise tunnustatud teerajaja maailmas.