Piimhappebakteritest

Piimhappebakterite kohta

Mikroorganisme leidub kõikjal maa peal ja nii inimestel kui ka loomadel. Kogu vees, õhus, mida me hingame, ja toidus, mida sööme. Mikroorganismid on vajalikud kogu eluks, mikroorganismide teke organismis ja kehal algab juba vastsündinuna. Piimhappebakterid on elusate mikroorganismide vorm.  

Looduslik toidus enne

Elusaid piimhappebaktereid leidub looduslikult seedetraktis ja hapendatud/kääritatud toidus nagu hapukapsas, hapu strömming, aga ka jogurtis ja mees. Vana-Kreekas ja Rooma impeeriumis soovitati lastele kääritatud piima ning 76. aastal eKr soovitas Rooma ajaloolane Plinius seedetrakti infektsioonide ravis tarvitada hapendatud piimatooteid.

Käärimine/piimhappekääritamine on üks maailma vanimaid toidu säilitamise viise. Arvutused on näidanud, et kiviajal oli piimhappebakterite päevane tarbimine kuni pool miljonit korda suurem kui praegu.

Kuid prof Elie Metchnikoffil õnnestus Bulgaaria jogurtist esimesed piimhappebakterid isoleerida, kulus 1904. aastani ja seega oli erinevate probiootiliste bakterikultuuride ja nende mõju inimestele uurimine. algatatud. Probiootikume nimetatakse tänapäeval piimhappebakteriteks.

1904 – prof Elie Metchnikoff isoleerib Bulgaaria jogurtist Lactobacillus bulgaricus'e.

1923 – Henri Boulardii isoleerib Vietnamis litšist Saccharomyces cerevisiae teisendi.

1965 – Stillwell/Lilly tutvustab sõna probiootikum kui "ainet või organismi, mis aitab kaasa soolestiku tasakaalule".

2001 – FAO/WHO kehtestab probiootikumide määratluse: "Elus mikroorganismid, mis piisavas koguses allaneelamisel avaldavad positiivset mõju peremeesorganismile".  

2010 – Euroopa Toiduamet EFSA keelab sõna probiootikumid kasutamise, kuna arvatakse, et sõna ise sisaldab tervisealaseid väiteid. Seetõttu nimetatakse sõna probiootikumid nüüd piimhappebakteriteks.

No items found.
Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Mis on IBS?

IBS ehk ärritunud soole sündroom, mõjutab ligikaudu 10–20% elanikkonnast ja algab tavaliselt enne 40. eluaastat. Naised on tugevalt üle esindatud, kuid IBS esineb ka meeste seas.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Piimhappebakterid ja immuunsüsteem

Immuunsüsteemi kohustus on kaitsta meid sissetungijate eest ja tagada õige kaitsemehhanism. Immuunsüsteem loob kaitset läbi füüsiliste, mehaaniliste, keemiliste ja mikrobioloogiliste barjääride, nagu kuseteede, naha ja seedetrakti kaudu.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

S.Boulardii – probiootiline pärm, mis päästab pühad

Aasta on 1923. Prantsuse mikrobioloog Henri Boulard reisib läbi Kagu-Aasia ja satub keset kooleraepideemiat. Ta avastab, et kohalikud keedavad litši ja mangustanipuu viljade koortest teed, et leevendada koolera põhjustatud ägedat kõhulahtisust, mis muudab ta uudishimulikuks.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Piimhappebakterite tarvitamise tähtsus

Kehv toitumine ja kõrge stressiga elustiil seavad soolte mikrofloora suurte väljakutsete ette. Tänapäeval on teada, et soolefloora liigirikkust ja bakterite hulka mõjutab see, kuidas me elame ja mida sööme. Mida mitmekesisem on soolefloora liigirikkus, seda parem on meil vastupanuvõime haigustele ja mikrofloora tasakaal.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Väikelapse oluline mikrofloora

Soolefloora kujuneb välja ja areneb järk-järgult eri etappides esimese 1000 päeva jooksul. Soolefloora mitmekesisust ja koostist mõjutavad mitmed tegurid.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Mikroorganismid ja piimhappebakterid

Sõna probiootikumid võeti kasutusele juba 1965. aastal, kuid see pärineb algselt kreeka keelest ja tähendab "elu eest". Maailma Terviseorganisatsioon WHO on hiljem määratlenud selle sõna ja selle tähenduse...

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Garanteeritud ellujäämine ja patenteeritud kaitsetehnoloogiad

Piimhappebakterite omadused ja aktiivsus sõltuvad nende elujõulisusest peremeesorganismi seedetraktis, kus nad peamiselt tegutsevad.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Reisifirma, kes päästab puhkusereisi.

Reisil olles on alati oht kõhuprobleemide tekkeks ja kehvemal juhul möödub puhkus tualetis. Kuid õigete ettevalmistustega saab riski vähendada või täielikult kõrvaldada

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Kõhuhädad

Seedetrakti häired – ehk “rahutu kõht” – on tänapäeval kahjuks laialt levinud probleem.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Soolestikust ja mikrofloorast

Soolestik on piir keha välise ja sisemuse vahel ning ühtlasi ka keha kõige olulisem bakterite kontakt- ja vahetuspiirkond.

Loe lähemalt kõhu tervise kohta

Meie tootjad

1934. aastal asutasid mikrobioloog dr José Maria Rosell ja dr Edouard Brochu Roselli Instituudi ning täna on see kvaliteetsete ja hästi uuritud piimhappebakterite arendamise tunnustatud teerajaja maailmas.